Merhaba androkop okurları bu yazımızda sizlere Kültür Ve Turizim Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu sanal ortam da istediğiniz müzeyi hem gezebileceginiz hemde bilgi alıp kültürünüzü geliştirebileceginiz şu Corona virüsü döneminde sağlığınız için en iyi yöntem olan sanal müzeyi sizlere anlatacağım.


Sanal gerçeklikle hazırlanmış olan site ile istediğiniz müzeyi seçiyorsunuz ve seçtiğiniz müzeyi sanki normal hayatta gezermiş gibi koridorlarda ve odalarda gezebiliyor ve eserler hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Sitede şimdilik ; KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ - ANKARA , CUMHURİYET MÜZESİ - ANKARA , EFES MÜZESİ - İZMİR , TROYA MÜZESİ - ÇANAKKALE ve toplamda 16 müze bulunmakta.

Siteye aşağıdaki butonlardan ulaşabilirsiniz

Ayrıca yeni yazılarımızdan haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip edebilir veya yazının sonundaki butonlardan telegram gurubumuza katılabilir veya yine yazının sonundaki butonlardan Android Mobil Uygulamamızı indirebilirsiniz


Eserleri olduğu gibi görebiliyor ve rahat kullanımı ile müzeleri rahat bir şekilde sanal ortamdan gezebiliyorsunuz , turizime yapılan bu güzel yatırımdan ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorsunuzDaha yeni Daha eski