Merhaba androkop okurları bu yazımızda sizlere corana virusu hakkında bilgi verecem ve dünyada yayılan ülkeleri , hastalığa  yakalanan kişi sayısı ve ölü oranı vs canlı bir şekilde takip edebileceğiniz bı steden bahsedecem

Yeni yazılarımızdan haberdar olmak istiyorsanız yazının sonundaki Android Mobil Uygulamamızı indirebilir ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz

Corana Virüsü nedir ?

Wuhan Corana Virüsü , Corana Virüsü vs adları olan ilk Çin'in Wuhan  kentinde görülen burdan da tüm dünya ya yayılan bir virüs tipidir.

Belirtileri soğuk algınlığı , üşütme vs benzeneyen hastalık cogunlukla yakın temasla gecsede hava yoluyla da bulasabilmektedir.

Bilindigi üzere ilk olarak  wuhan hayvan pazarındaki yarasadan , yarasa çorbasından insanlara ordan da insan dan insana geçmektedir.

Ne gibi Önlemler Alınmalıdır ?

Tehlike bölgesinde , toplu ulaşım araçlarında , toplum içinde yakın temastan kaçınılmalı , gerektiğinde maske takılarak solunum yoluyla bulaşmasını engellenmeli ve yaşam alanlarımızıda sürekli dezenfekte edilmelidir.Corana Virüsü Hangi ülkelere yayıldı ve şiddeti nedir ?

Bu virüsün ilk Aralık ayında Çin'de görüldügu fakat çin hükümetinin buna engel olmadığı hatta yayılmasına fırsat verdiği , çinin nüfus azaltma politikası kapsamında bu durumun yaşandıği iddiaları olsa da Çin'in gerekli önlemleri aldığı ve diğer ulkerede bilindiği bilinmektedir.

Yayılan ülkelerinde başında Çin Japonya , Almanya , Tayvan , Fransa , Arap Emirlikleri , İtalya , Rusya vs devletler bulunmaktadır.

Sizde bu corana virüsünun yayılan ülkelerini , bu hastalığa yakalanan kişi sayısı ve ölü sayısı ve oranı vs canlı bı şekilde takip etmek aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz.


Daha yeni Daha eski