Merhaba androkop.com okurları bu yazımızda hayatımız en önemli sınavları olan TYT ve AYT için gerekli olan belgeri sizler için derledik ve sunduk
2,3 milyon aday, sınava nerede gireceklerini gösterecek sınava giriş belgelerini 20 Haziran’dan itibaren TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin sitesinden temin edebilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek gayesi ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacak. Sınava giriş belgesi adayların adreslerine yollanmayacak. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgelerinin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak mecburiyetinde. Sınavın ilgili oturumuna ait sınava giriş belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacak. 
Belge üzerinde adayın fotoğrafının olması zorunlu. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmeli. Belgenin ön kısmındaki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler dışında ön ve arka kısmında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. yer aldığı takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınava giriş belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini alabilecek.
Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden fakat sınav ücretini yatırmayan adaylar için sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek.

Daha yeni Daha eski